Поради щодо купівлі устаткування для очищення води

Два стакани води

Все більше і більше людей мають проблеми з водою або не задоволені її якістю. І тут не важливо це приватна свердловина чи муніципальний водопровід. Проте, майже будь-які проблеми з якістю води можуть бути вирішені шляхом придбання відповідного устаткування. Але як правильно підібрати систему очистки потрібну саме вам?

Зрозуміти проблему якості води

Якщо ви підозрюєте, що у вас є проблеми з водою, переконайтеся, що вода відповідає державним нормативам провівши аналіз в лабораторії. Коли результат вимірювання виявив, що перевищено гранично допустимі норми ДсанПіН то потрібно виходячи з нього підібрати систему очистки у відповідності до показників.

Таб. 1 Найчастіше вживані показники

Найменування показника Одиниці виміру Методика визначення Гранично допустимі норми ДсанПіН 2,2,4-171-10
1 Запах при 20°С бали ДСТУ 3351 2
2 Запах при 60°С бали ДСТУ 3351 2
3 Смак бали ДСТУ 3351 2
4 ph одиниці ph ДСТУ 4077 Від 6,5 до 8,5
5 Амоній мг/дм3 ГОСТ 4192 0,5
6 Нітрити мг/дм3 ГОСТ 4192 0,5
7 Нітрати мг/дм3 ГОСТ 18826 50
8 Загальна Жорсткість ммоль/дм3 ГОСТ 4151 7
9 Хлориди мг/дм3 ГОСТ 4245 250
10 Сульфати мг/дм3 ГОСТ 4389 250
11 Сухий залишок мг/дм3 ГОСТ 18164 1000
12 Залізо загальне мг/дм3 ГОСТ 4011 0,2
13 Марганець мг/дм3 ГОСТ 4974 0,05
14 Лужність загальна ммоль/дм3 ГОСТ 23268,3 6,5
15 Кальцій мг/дм3 ГОСТ 6058 130
16 Магній мг/дм3 ГОСТ 6059 80
17 Калій+натрій мг/дм3 ГОСТ 23268 200
18 Перманганатна окислюваність мг/О2дм3 ГОСТ 23268.12 5
19 Кольоровість градуси ГОСТ 3351 20
20 Каламутність мг/дм3 ГОСТ 3351 0,5
21 Кремній мг/дм3 ГОСТ 26449.22 10
22 Цинк мг/дм3 ГОСТ 18293 1
23 Алюміній мг/дм3 ГОСТ 18165 0,5
24 Мідь мг/дм3 ГОСТ 4388 1
25 Сірководень мг/дм3 ГОСТ 4974-72 0,003

Проконсультуватись у об'єктивних експертів

Після отримання результатів потрібно показати їх інженеру з водопідготовки. Він вам допоможе інтерпретувати результати аналізу і надасть рекомендації по доступних методах, щоб виправити будь-яку проблему якості води. Як правило запропонує декілька варіантів вирішення проблеми. Проте слід остерігатись недоброякісних фірм які будуть пропонувати тільки їхнє необґрунтовано дороге обладнання.

Досліджуйте всі альтернативи

Персональна система водопідготовки не завжди є найдоцільнішим варіантом вирішення проблеми. Іноді із-за складності аналізу води краще пробити нову свердловину. Також питання може вирішити підключення до муніципального водогону, якщо такий є. Інколи варто усунути джерело забруднення води, а не постійно її очищати, наприклад замінити старі водопровідні труби.

Все ж система очистки

Як тільки ви вирішили, що найкращим для вас буде установка приватної системи очистки дізнайтесь про основні методи і процеси фільтрації і яке може бути устаткування. Стати освіченим користувачем дуже корисно перед тим як звертатись за допомогою до спеціалістів.

Таб. 2 Короткий виклад загальних процесів обробки води

Метод Використовується для усунення Тип фільтру Примітки
Нейтралізація кислотності Кисла вода, мідь, свинець POE Використовуються подрібнений вапняк або кальцинована сода, щоб збільшити рівень ph і жорсткість для запобігання корозії
Активований оксид алюмінію Миш'як, фторид POU або POE ph води повинно бути менше 8,5. Попереднє зниження ph може бути необхідно для досягнення якісного видалення миш'яку.
Аерація Сірководень, метан, леткі органічні сполуки, радон POE Дорогий і сприйнятливі до постійного забруднення, але дуже ефективний метод, коли присутні кілька газів
Аніонний обмін Сульфати, нітрати, миш'як POU або POE Підвищує концентрацію хлориду в очищеній воді. Може зробити воду більш кислотною.
Катіонний обмін або пом’якшувач Жорсткість, кальцій, магній , залізо POU або POE Підвищує концентрацію натрію в очищеній воді. Може викликати підвищення рівня лужность.
Вугільний фільтр Хлор, пестициди, гербіциди, радон, різні присмаки і запахи, леткі органічні антропогенні речовини, обмежене видалення запаху сірководню POU або POE Дезінфекція повинна бути застосована перед подальшим використанням води із-за ризику бактеріального забруднення, тому що бактерії можуть розмножуватися на поверхні фільтруючого середовища. Вугілля необхідно періодично міняти.
Хлорування Бактерії, сірководень, залізо, марганець POE Необхідно забезпечити резервуар для зберігання і часу контакту. Регулювання рН може бути необхідним. Після фільтру потрібно забрати надлишок хлору.
Дистиляція Видаляє всі забруднення, крім летючих органічних речовин POU Виробляє невеликі кількості дуже м'якої води. Необхідне місце для зберігання очищеної води.
Окиснювальні фільтри Залізо, марганець, сірководень POE Періодичне додавання хімічних речовин необхідне для регенерації окисних властивостей. Хороший варіант, коли два або всі три забруднювачі присутні.
Озонування Бактерії, метали, запахи, смаки POE Один з найдорожчих методів але дуже ефективний, особливо при видаленні декількох забруднювачів одночасно.
Зворотний осмос Видаляє всі розчинені забруднювачі з води POU Виробляє невелику кількість води. Продукує велику кількість стічних вод. Чи не буде видалити більшість органічних забруднювачів або бактерії.
Насипні фільтри Ґрунт, пісок, інші дрібні частинки POU або POE Необхідно регулярно змінювати (POU) або виконувати зворотну промивку (POE) для підтримки потоку води.
Ультрафіолет Дезінфекція від бактерій POE Вода повинна бути підготовленою для досягнення ефекту дезінфекції. Лампа повинна бути щорічно змінюється.

POU — точка очистки води знаходиться безпосередньо перед місцем розбору води, наприклад, перед краном

POE — точка очистки води знаходиться відразу на вході в дім

Остерігайтеся обману

Деякі виробники водоочисного обладнання можуть приходити прямо до додому і проводити яскраві тести і демонстрації на те яка погана у вас вода. Будьте з ними обережні. Ніколи не приймайте швидких рішень. Потрібно завжди підтверджувати результати за допомогою незалежної лабораторії.

Обслуговування

Придбане обладнання як правило дуже дороге. Тим не менше, слід звернути увагу, на умови технічного обслуговування. Переконайтесь, що ви повністю розумієте вимоги до експлуатації перш ніж зробити покупку. Для всього обладнання з водопідготовки потрібно проводити планове технічне обслуговування. Інколи це просто заміна картриджу чи лампи УФ фільтру, а іноді потрібно замінити мембрану зворотного осмосу чи перезасипати фільтраційну колону. Якщо не проводити обслуговування то система очистки швидко перетвориться в систему забруднення.

Витрати на обладнання з очищення води

Вартість обладнання для очищення води значно варіюється залежно від типу пристрою, розмірів, вимог попередньої обробки і монтажу. Також слід звертати увагу на вартість витратний матеріал: змінні картриджі, реагенти для промивки тощо. Витратні матеріали в довгостроковій перспективі можуть коштувати дорожче за саму систему водопідготовки.

Заключні думки ...

Підійдіть ретельно до вивчення вашої проблеми з водою. Отримайте кілька варіантів її вирішення і вже потім аналізуйте і робіть покупку.

стакан води

Назад до списку статей